Tipy na výlet

21.6.2019

DOLOMITY - Itálie

Dolomity jsou částí Alp a rozprostírají se na severu Itálie na územích Jižní Tyrolsko, Trento a Belluno až k vrcholu Marmolada ve výšce 3 343 metrů.

Oblasti jihotyrolských Dolomit jsou obzvláště bohaté na možnosti vyžití kolem skal, skalních zubů a náhorních plošin. V údolí Hochpustertal/Alta Pusteria je okolí skalních zubů Drei Zinnen ve stejnojmenném přírodním parku jedním z vrcholů dovolené v Jižním Tyrolsku.

Největší vysokohorská pastvina Evropy s ohromujícím výhledem na Schlern čeká na návštěvníky v oblasti Seiser Alm/Alpe di Siusi.
21.6.2019

Grossglockner Kaunertal - Rakousko

Vhodnou příležitostí k tomu je Großglocknerská vysokohorská silnice, která odmění návštěvníky cestující autem nezapomenutelnými pohledy do světa Národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern).

Naprostá většina turistů se ovšem nechává nezakrytě unášet přírodními krásami. Když například cáry mraků překonávají závratnou rychlostí tisíce metrů převýšení z údolí až na vrcholky a rozptýlí se pak mezi mohutnými horskými velikány, nenajde se snad nikdo, kdo by nedával najevo své ohromení.

21.6.2019

Stelvio - Itálie

Průsmyk je vzdálen asi 75 km západně od Bolzana. Okolí průsmyku tvoří od roku 1935 Národní park Stelvio. Jižně od průsmyku začíná masív Ortles.

Průsmyk Stelvio je průsmyk ve skupině Ortles v italských Východních Alpách 200 m od hranice se Švýcarskem. Nachází se v nadmořské výšce 2758 m n. m., jedná se o nejvýše položené silniční sedlo ve Východních Alpách

Průsmykem prochází jedna z etap cyklistického závodu Giro d'Italia.